26.06.2025 08:55

Ці 3 підживки – і качани здорові, як голови: чим полити капусту влітку, щоб врожай був ого-го

Капуста буде гарно розвиватись, якщо ви вчасно надасте їй всі необхідні умови для росту й збагатите поживними речовинами – 3 варіанти підгодівлі, які стануть вашими фаворитами.
Божена Басюк

Хто не мріє отримати солодкі й великі качани капусти, але насправді не достатньо лише вашого бажання, важливо знати деякі моменти, які слід застосувати в процесі вирощування цієї культури. Важливу роль в успішному вирощуванні капусти відіграє вибір сорту, стан ґрунту, режим поливу, та внесення добрив.

Відомо, що ранні види капусти формують менші качани і жодне підживлення не зробить їх більшими, тоді як середньостиглі та пізньостиглі сорти здатні формувати великі й щільні качани. Також важливу роль відіграє температура, вологість і структура ґрунту.

Городники розсекретили найкращі способи підживлення капусти в 2025-му

Капуста потребує азоту, фосфору, калію, кальцію. Джерелом цих компонентів є деревна зола, компост і настої з органіки. Перевірено роками, що дорогі препарати часто не показують ефективність на практиці, тому дачники надають перевагу народним засобом, які є не лише бюджетними, а й дієвими.

Деревна зола здатна зміцнити качани капусти та зробити рослину більш стійкою до захворювань. Її варто застосовувати на кислих або нейтральних ґрунтах. Рекомендується вносити золу під час осіннього або весняного перекопування ґрунту – 200 г на квадратний метр. Також можна приготувати настій – 150 г золи на 10 л води, після чого настояти суміш протягом двох днів.

Городники розсекретили найкращі способи підживлення капусти в 2025-му

Часто капуста розтріскується, щоб цього запобігти, слід підживити рослину кальцієвою селітрою – 15 г на 10 л води. Дану обробку потрібно провести через 3 тижні після висадки розсади і повторювати 1 раз на кожні 10 днів. Варто підгодувати капусту бором – 2 г на 10 л води, щоб уникнути утворення порожнини в стеблах та покращити ріст культури. Капусту слід обприскати цим компонентом під час зав’язування плодів.

Не слід забувати про важливість азоту, адже саме він відповідає за інтенсивний ріст листя. Найефективнішим джерелом цієї речовини є настій пташиного посліду, який слід розчинити у пропорції 1:10 з водою, і настояти 3 тижні. Готовий настій необхідно розвести з водою – 1 л настою на 10 л води.

М'язи обличчя, БОТОКС, тренди краси з Tik Tok // Лікар-косметолог Тетяна Чернишова

OSZAR »