Коли на подвір’ї з’являється чужий кіт, багато хто сприймає це як випадковість. Але колись в народі відношення до таких “візитерів” було зовсім іншим. Сьогодні у пов’язані з цією подією прикмети вірить дуже мало людей. Але якщо задля цікавості прослідкувати за змінами в житті після такої події, то виявиться, що в прикметах є сенс.
Наші предки вірили, що киця приносить з собою позитивну енергію. Тому тваринку ніколи не виганяли, бо боялися, що вона забере все хороше з собою, та ще й прихопить трохи додатково через негостинність. Вважається, що кіт несе з собою спокій та добробут. Важливою також є поведінка тварини. Якщо вона спокійно йде до рук, мурчить, почувається комфортно, то знак хороший. Це означає позитивні зміни: щастя, гроші чи поповнення в родині.

Також колись люди вірили, що тварина проганяє злих духів, через яких в домі та навколо нього накопичується погана енергія. Тобто після візиту кота можна відчути, що стало менше негативу, справи йдуть краще, суперечок зовсім або майже немає. Особливо уважно ставилися до тварин, які самостійно обирали собі нових господарів. Та навіть якщо ви не готові залишити у себе кота назавжди, її варто нагодувати, щоб притягнути в дім добро.
Важливим також є колір тварини. І ні, чорний кіт не несе нещастя, а навпаки — захищає дім він поганих людей. Руда киця є символом прибутку та вдачі. Якщо тварина триколірна, то скоро на людину чекає велике щастя. Вагітна кішка під дверима будинку сповіщає про поповнення в родині. А якщо тварина прийшла в гості до будинку, де хтось хворіє, це символізує швидше одужання. Кіт перед весіллям означає, що шлюб буде щасливим і довгим.