Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

Після збору врожаю часнику, не варто залишати грядку порожньою, краще на тому місці виростити нові культури, які принесуть високий врожай. З липня по серпень можна буде висаджувати швидкорослі овочі, які дадуть врожай до настання холодів. Завдяки фітонцидам, яки присутні в часнику, покращується стан ґрунту та “надається” захист майбутнім рослинам від захворювань і шкідників.

Ідеальними культурами для посадки після часнику в липні є петрушка, кріп, салат, рукола, шпинат і селера. Вони швидко дають врожай, тож чекати довго не доведеться. Також городники радять вирощувати редис, огірки, пекінську капусту. Всі ці культури швидко ростуть і не є вимогливими до ґрунту після часнику.

Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику
Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику

Є рослини, які краще не висаджувати після цього овоча, йдеться про ріпчасту цибулю, порей та черемшу. Вони мають спільні хвороби та шкідників, тож можуть постраждати від того, що і часник, в результаті це призведе до зниження врожайності.

У серпні можна посадити редьку чорну або дайкон. Також ідеально підходять сидерати – гірчиця, ріпак, фацелія. Ці рослини можна залишити на грядці до весни, вони значно покращать структуру ґрунту та будуть слугувати природним добривом.

Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику
Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику

Після збору часнику в осінню пору, городники радять посадити полуницю. Часникові фітонциди, які залишаються в грунті, вони мають здатність мінімізувати появу шкідливих бактерій, тому полуниця не буде страждати від сірої гнилі, а плоди виростуть великими і смачними.

На наступний рік після часнику можна висаджувати огірки, кабачки, картоплю, моркву, горох, гарбуз, боби, перець, баклажани. Капусти, буряка та помідорів краще не мати на тому місці. Варто зазначити, що не рекомендується вирощувати часник на одній і тій самій грядці більше двох років підряд.

Схожі статті

Огірки цвітуть, але не плодоносять: ось що потрібно тут і зараз – зробіть

Іноді трапляється такий казус: огірки жваво зростають, рясно цвітуть, але зав'язі не утворюється, а значить, скуштувати плодів ніхто не може. Розберімося, як зарадити цій біді.

Зробіть це влітку баклажанам і побачите, як у 10 разів більше зав’яжеться плодів – без проблем

Вирощування баклажанів для багатьох городників супроводжується низкою проблем. Дуже часто буває, що зав'язь опадає після гарного цвітіння і це означає, що є серйозні порушення в агротехніці.

Як змусити помідори плодоносити втричі рясніше: агрономи дали коментар “Сенсації”

В одних городників кущі помідорів щедро обсипані червоними плодами, в інших трапляються зовсім рідко. Розберімося, як змусити томати викластися по максимуму й дати втричі більший урожай.

Що краще – аерогриль чи мультипіч: чи варто купляти, на які характеристики увагу звертати

Нині ринок побутової техніки може запропонувати дуже багато помічників на кухні, у тому числі трендових аерогрилей та мультипічок. Але що краще?

Лише 2 шт на відро, а перець ростиме як шалений: найкращий момент і засіб для підживлення

Щоб перці значно зміцнили кореневу систему та у підсумку дали чималий урожай, треба підживити кущики дуже простим засобом – достатньо розчинити 2 пігулки у відерці води й полити.

Базиліку спекотно – він хоче цвісти, і нічого іншого: лише 1 дія, і зелень знову почне рости

Вже цього літа ви зможете зібрати багато базиліку зі своєї грядки, якщо зробите з ним 1 дію – рослина зацвіте і дасть вам не один врожай – ось, що треба зробити.
OSZAR »