Передається з покоління в покоління: як захистити картоплю від шкідливого жука – поради бабусі

Цей спосіб, яким користувалися ще наші бабусі, вже давно передається з покоління в покоління і є найефектнішим при виведенні колорадського жука.

Поки що не виведено того самого сорта картоплі, який був би повністю стійкий до колорадського жука і, отже цього року знову доведеться захищати врожай від навали його головного шкідника. Але є й позитивні новини – знайшли спосіб, яким користувалися ще наші бабусі та який зарекомендував себе, як найефективніший за багато років застосування. Він передається з покоління до покоління і досі не втратив своєї актуальності.

Городники пояснили, коли садити картоплю за прикметами у 2025 році
Городники пояснили, коли садити картоплю за прикметами у 2025 році

Ви, напевно, помічали, що на городах бабусь поряд з картоплею завжди ростуть якісь рослини? Саме від них головний ворог картоплі намагається триматися подалі або взагалі пролітає повз, залишивши кущі незайманими.

Що це за ефективні відлякувачі?

Насамперед це квіти, різкий запах яких дуже не подобається колорадському жуку – це звичайні чорнобривці, календула, дворога матіола. Також можна використовувати коріандр, запашний тютюн, пижму, гірчицю або бораго. Зазвичай наші бабусі сіяли їх між рядами чи периметром грядки. Для більшого ефекту можна упереміж із основною культурою.

Як захистити картоплю від колорадського жука
Як захистити картоплю від колорадського жука

Також чудово справлялася з боротьбою з жуком-шкідником зола. Бабусі “пудрили” нею кущі один раз на 2 тижні до цвітіння картоплі і один раз на місяць після. Щоб ефект був максимальним, роботи слід проводити після дощу або вранці, коли на листі ще залишається роса.

Також бабусі посипали попелом між рядами. А щоб зменшити ризик появи ще одного небезпечного шкідника – дротяника, додавали її при посадці в кожну лунку.

Нагадаємо, що найчастіше колорадський жук нападає на ослаблені та перегодовані добривами кущі, тому варто дотримуватися агротехніки.

Схожі статті

Яєчна шкаралупа — мій рятівник: бабуся з Київщини навчила, як підживлювати нею синенькі

Інколи, продукти, що знаходяться у нас на кухні — це найкращий варіант для підживлення рослин, і отримання майбутнього врожаю. Розповідаємо про яєчну шкаралупу.

Ви його висадили, а він вперто не росте: 3 кроки, щоб перець прийшов до тями тут і зараз

Кущі перцю можуть показувати свій характер, особливо після висадки у відкритий ґрунт. Якщо за цей час рослини так і не почали розвиватися, необхідно терміново братися за справу.

Забудьте про внесення добрив “на око”: як розраховувати дозу підживлення без помилок – 3 кроки

Ці поради підкажуть, як правильно удобрювати свій город. Щоб було: не багато, і не мало. З цим точно й завжди вдасться правильно все визначити та розрахувати.

Цю жовту черешню обожнюють на Херсонщині: 2 сорти, які завжди розходяться на “ура”

Багато хто обожнює жовту черешню, і цей вибір споживачі роблять не просто так. Вона відрізняється розкішними смаковими властивостями, і апетитним виглядом.

Коли прибирати картопляне бадилля? Щоб зібрати великий урожай 2025, стартуємо в цей день

Вже зовсім скоро можна починати збирати врожай картоплі. Хтось буде чекати до осені, хтось візьметься за справу прямо зараз. Розповідаємо, що робити з бадиллям.

Для солодких та великих коренеплодів: 4 найкращі літні підживки для червоного буряка

Виростити буряк нескладно. А от виростити смачний, ніжний та соковитий буряк — це вже складніша задача. І для цього потрібно правильно доглядати з грядками. У першу чергу це стосується підживлення.
OSZAR »