Поки що не виведено того самого сорта картоплі, який був би повністю стійкий до колорадського жука і, отже цього року знову доведеться захищати врожай від навали його головного шкідника. Але є й позитивні новини – знайшли спосіб, яким користувалися ще наші бабусі та який зарекомендував себе, як найефективніший за багато років застосування. Він передається з покоління до покоління і досі не втратив своєї актуальності.

Ви, напевно, помічали, що на городах бабусь поряд з картоплею завжди ростуть якісь рослини? Саме від них головний ворог картоплі намагається триматися подалі або взагалі пролітає повз, залишивши кущі незайманими.
Що це за ефективні відлякувачі?
Насамперед це квіти, різкий запах яких дуже не подобається колорадському жуку – це звичайні чорнобривці, календула, дворога матіола. Також можна використовувати коріандр, запашний тютюн, пижму, гірчицю або бораго. Зазвичай наші бабусі сіяли їх між рядами чи периметром грядки. Для більшого ефекту можна упереміж із основною культурою.

Також чудово справлялася з боротьбою з жуком-шкідником зола. Бабусі “пудрили” нею кущі один раз на 2 тижні до цвітіння картоплі і один раз на місяць після. Щоб ефект був максимальним, роботи слід проводити після дощу або вранці, коли на листі ще залишається роса.
Також бабусі посипали попелом між рядами. А щоб зменшити ризик появи ще одного небезпечного шкідника – дротяника, додавали її при посадці в кожну лунку.
Нагадаємо, що найчастіше колорадський жук нападає на ослаблені та перегодовані добривами кущі, тому варто дотримуватися агротехніки.