Для виготовлення сухофруктів підходить лише певний перелік сортів сливи. В ній має бути високий вміст цукру, а сама вона мати товсту шкірку та щільну м’якоть.
Водянисті плоди для цієї мети не підходять, ви лише витратите свої сили та не отримаєте бажаного результату.
Городник розповів, які сорти сливи найбільше підходять на сухофрукти

Найбільшим попитом у цьому питанні користується слива сорту Венгерська італійська. Він вирощується саме для приготування чорносливу, і дуже популярний в усій Європі. Прекрасно підходить і для вирощування на заході України.
Плоди у цього сорту великі, темні, мають щільний восковий наліт. Смак дуже солодкий, але присутня кислинка. Кісточка як і потрібно легко відокремлюється.
Ідеально підходить для в’ялення, сушки, не розповзається та не розвалюється, а урожайність дерева вражає. Так само підходить і для південних регіонів.
Не меншим попитом користується угорська домашня. На пострадянському просторі саме цей сорт користувався найбільшим попитом для подальшого виготовлення чорносливу. І саме його часто ще й обробляли димом для кращого смаку.
Має високий вміст цукру, і при цьому дерево дуже невибагливе. Вирощується як на заході та півдні України, так навіть і в Молдові.
Слива Стенлі дуже популярна за кордоном, особливо у Сполучених Штатах Америки. Плоди відрізняються від вищевказаних сортів, адже дуже великі, щільні і соковиті.
Кісточка легко відокремлюються, а м’якоть настільки щільна, що підходить навіть для механічного сушіння, а також транспортування.
Навіть якщо ви не оберете щось із вищевказаних сортів, пам’ятайте, що вам необхідна слива з високим вмістом цукру, а збирати її можна лише після того, як вона повністю визріла.
Ні в якому разі не беріть сорти, які відрізняються соковитістю або виходять дуже кислими.