Херсонські фермери розкрили 1 секрет: на якій відстані один від одного саджати кавуни

Кавун – соковитий плід, який насправді є ягодою. Він є цінним джерелом вітамінів і чудово тамуватиме спрагу в спеку. Але як виростити цю смакоту на ділянці? Херсонські фермери розкрили 1 секрет.

Щоб виростити щедрий врожай соковитих, запашних і смачнющих кавунів – потрібно дотримуватися певних вимог. Важливо не тільки правильно обрати сорт культури та місце для посіву насіння. Ще один момент стосується того, на якій відстані висаджувати сіянці ягоди.

Відстань між кавунчиками при посадці – це ключовий фактор, який впливатиме і на їхній розвиток, і на зростання, і на плодоношення. Адже надто близьке розташування культур може призвести до нестачі освітлення. Кавуни на грядках недоотримуватимуть сонячне світло і через це їхні смакові якості погіршаться.

В загущених посадках кавунів погіршується вентиляція. Через це можуть розвиватись грибкові захворювання.

Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни
Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни

Посаджені надто близько кавуни будуть конкурувати один із одним за корисні речовини. В тісноті корінню кавунів не вистачатиме вологи та поживних мікроелементів. І це уповільнить їхнє зростання.

Якщо кавуни будуть розташовані на грядці занадто близько один від одного – листя та стебла сусідів заважатимуть запиленню квіток. Через це на рослині зменшиться кількість зав’язі.

Саме тому городники Херсонщини радять під час посадки насіння кавунів скористатись наступними порадами.

Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни
Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни
  1. Між сусідніми луночками в ряду витримуйте відстань від 70 до 100 см. Цього простору буде достатньо для того, щоб рослини не заважали розвиватись одна одній.
  2. Між сусідніми рядками витримуйте відстань у 1.5-2 метри. Завдяки цьому кавуни отримуватимуть достатню кількість повітря та світла. Та якщо на вашій ділянці обмаль місця – інтервал між рядочками можна скоротити до 1 метра. В цьому випадку стежте за тим, щоб культура не загущувалась на грядках. За необхідності проріджуйте їх та відаляйте слабкі і кволі рослини.
Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни
Городники з Херсонщини розповіли, на якій відстані саджати кавуни

Дотримуйтеся цих простих правил – і вам вдасться виростити солодкі та соковиті кавуни навіть в умовах нестабільного або занадто спекотного клімату.

Схожі статті

Зв’язуємо 10 кг цибулі за 5 хвилин: садівниця показала, як правильно плести цей овоч у косу

Такою цибулею можна прикрасити будь-що, і завжди мати її під рукою! Плетінням цього овоча займаються й сучасні садівники, а не лише наші бабусі. Часу ця справа займає не багато!

Гігантська морква у вас в кишені: чим підгодувати овоч в останній тиждень травня 2025 на Волині

Кінець травня є сприятливим періодом для підживлення багатьох культур на грядках, в тому числі і моркви – чим підкормити овоч, щоб отримати високий врожай вже в 2025-му?

Посадіть ці 5 сортів бульби в травні: найкраща картопля для висаджування на Львівщині в 2025-му

Травень закінчується, а картопля ще не висаджена – чи можна садити цей овоч в такий час і які сорти підходять для пізньої посадки? Городники розповіли, що до чого.

Вродять на максимум: знайдена найкраща підживка для кабачків на Закарпатті – врожаю буде “море”

Кабачки – це та культура, яка теж не обходиться без підгодівлі, тому щоб врожай був максимально великим, слід знати, чим і коли підживити культуру.

Ще 6 днів в запасі: що посадити на городні в травні 2025 для рекордного врожаю – список культур

Незабаром настане червень, але потрібно ще зробити кілька справ у травні – які рослини посадити в останній місяць весни, щоб потім смакувати смачними плодами й насолоджуватись цвітом квітів в саду?

Малина буде гігантською: чим полити кущі, щоб зібрати чемпіонський врожай на Одещині в 2025

Не завжди так просто отримати щедрий і смачний врожай малини, але існує одна секретна підживка, яка точно зробить дива з рослиною – чим полити кущі?
OSZAR »