Ці дині дають щедрий врожай навіть на Чернігівщині: 3 сорти, які підходять для півночі України

Є сорти динь, які можуть дати гарний врожай навіть у прохолодному кліматі. Саме їх городники вирощують на півночі України. Ці дині завжди ростуть гарними, солодкими, не гірше магазинних.

Більшість городників не наважувалися вирощувати дині в північних регіонах, як-от Чернігівщина. Роботи було багато, а врожаю рослина в кращому випадку давала дуже мало. Причина дуже проста: коротке та прохолодне літо. Але це не означає, що дині неможливо виростити на півночі. Просто необхідно вибрати правильні сорти, які зможуть щедро вродити навіть коли літня погода не завжди радує теплом та сонцем.

Одним з найкращих рішень є використання ультраранніх сортів. Оскільки вони дозрівають швидко, то й коротке літо вже не є проблемою. Наприклад, Тітовка дає врожай всього за 50-55 днів. Цей сорт чудово росте в різних умовах. А ще він швидко відновлюється після стресів, що буде доречним у випадку раптового погіршення погоди. Дині у цього сорту виростають до 2 кг. Причому навіть без особливого догляду, що оцінять новачки.

Фермери порекомендували 3 сорти динь для вирощування на півночі України
Фермери порекомендували 3 сорти динь для вирощування на півночі України

Ще одним класним раннім сортом є гібрид Кредо F1. Він дозріває лише трішки повільніше за Тітовку — 55-60 днів. І це все одно достатньо швидко, тож можна вирощувати його на Київщині, Чернігівщині чи в інших північних регіонах. Цей сорт витримує різку зміну погоди. Тобто якщо спершу спека, потім рясний дощ, а далі знову палить сонце, то на врожай це не вплине. Плоди у Кредо F1 виростають приблизно до 2-2.5 кг.

Останній перевірений городниками сорт — Рання 133. Ця диня дозріває трохи пізніше, приблизно за 65-70 днів, але гарно переносить нестабільну погоду, а ще вражає стійкістю до деяких хвороб, як фузаріоз чи антракноз. Рання 133 підходить і для теплиць, і для відкритого ґрунту. Ці дині дуже солодкі, з ніжною м’якотою. Особливістю цього сорту є майже одночасне дозрівання всіх плодів. З’їдати ці дині краще одразу після збору.

Схожі статті

1 ложка і троянда оживе! Як омолодити кущі квітки бюджетним розчином – знадобиться сода

Омолодити кущі троянди доволі легко, якщо знати один дієвий спосіб, на реалізацію якого не потрібно багато часу і сил – одна дія і квітка буде цвісти ще пишніше.

Город буде чистий і без лопати: використовую ці 5 простих методів – і жодний бур’янець не росте

Боротьба із бур'янами на ділянці – це завдання із зірочкою для багатьох дачників. Адже вони можуть нашкодити культурним рослинам, які там ростуть. "Сенсація" розповідає, як їх прибрати.

Ці томати не бояться похолодання, граду і ураганів: 3 сорти, які вирощують на заході України

Вирощування помідорів на Західній Україні може ускладнитись нестабільною погодою. На щастя для городників з тих регіонів селекціонери зуміли вивести сорти, які добре витримують похолодання.

На Київщині у червні садять 2-гу хвилю огірків: і врожаю збирають більше, ніж із першої

В Київській області влітку огірки саджають у 2 етапи. Завдяки цьому підходу вдається отримати набагато більше врожаю, ніж від першого посіву. Розповідаємо, які сорти гарно плодоносять на Київщині.

Мульча з тирси дала ось який ефект: під томатами – комфортно, як в теплій ковдрі. Те, що треба

Мульчування грядок із помідорами тирсою – це укриття ґрунту під кущами органічним матеріалом. В чому переваги такої процедури і чи є в мульчі з тирси мінуси? Читайте деталі в публікації "Сенсації".

Це добриво творить дива на Дніпропетровщині: чим підгодувати перець в 2025 – плодів буде “море”

Покращити врожайність легко, якщо правильно і вчасно підгодувати рослину – що внести до розсади перцю, щоб він виріс супер солодким і великим? Розповідаю.
OSZAR »