З 1 липня помідори не удобрюють звичними підживками: замість золи та дріжджів – ЦЕ

Якщо ваші томати не дають бажаного врожаю, то вам, можливо, варто змінити підхід до їхнього підживлення? Деякі добрива можуть діяти значно слабше, якщо підгодовувати ними невчасно.

В липні городники можуть помітити, що звичні підживки на помідорах чомусь працюють не так добре, як на початку сезону. Все ті ж дріжджі доречні саме на старті, щоб зміцнити коріння та пробудити мікрофлору. Потім вони томатам не потрібні. Золу все ще можна давати, але тільки за умови, що ви не користувалися нею до цього. Вже підсипали попіл чи робити з ним настої? Тоді зола теж зайва, бо вона впливає на кислотність ґрунту.

Та й просто надлишок одних і тих же добрив не прискорює ріст, а сповільнює його. І зрештою це погано впливає на родючість. Тому варто її замінити. Але чим? Дуже доречним у цей період є кальцій. А взяти його можна у шкаралупі. Але якщо просто посипати шкаралупу зверху, то толку не буде, вона повільно розкладається. Треба зробити рідке добриво. І не з водою. Потрібно перетворити кальцій в доступну форму за допомогою оцту.

Для цього візьміть шкаралупу від 10-15 яєць, трішки подрібніть та залийте літром оцту. Залиште на кілька днів. Ця суміш почне пінитися, так і має бути. Через кілька днів процідіть її та розбавте 1:10 чистою водою. Все, можна цим настоєм поливати помідори навколо куща раз на місяць. Під кожен кущ треба лити приблизно 300 мл. Більше не потрібно, бо все ж оцет у складі підживки явно не дуже сподобається корінню томатів.

Якщо хочете, щоб було простіше, то візьміть кальцієву селітру. Її можна застосовувати одразу ж після розведення. Для цього потрібно взяти чайну ложку на відро води. Поливати треба по літру під кущ. Повторювати цю процедуру можна кожні 10 днів. Але бажано робити це не по сухому ґрунту, а по вологому. Наприклад, після дощу або після звичайного поливу чистою водою. Тоді кальцій засвоюватиметься рослинами краще.

Схожі статті

Тля на троянді – не біда: чим її полити й обробити, щоб квітка знову ожила й зацвіла в 2025-му

Якщо тля натрапила на ваші троянди, не варто здаватись, слід почати діяти – чим обробити цю квітку, щоб вона продовжувала цвісти й прикрашати ваш сад?

У Кишиневі українці постійно саджають на грядках ці 3 овочі: молдавани дивляться с подивом

На городах Молдови українські переселенці вирощують овочі, які в нашій країні доволі популярні. Про найвигідніші та найплодовитіші з них читайте в добірці від "Сенсації".

1 продукт – і “море” кукурудзи буде на грядці: чим полити для врожаю на продаж в 2025-му

Кукурудзу потрібно забезпечити конкретними поживними речовинами, щоб вона продовжила свій ріст і вродила гарний врожай – коли і чим підживити рослину?

Під кінець червня огірки потребують особливого поливу – 1 складник зменшує гіркоту вдвічі

Через ряд причин огірки можуть мати неприємний гіркий присмак, причому на грядці вони виглядають ідеальними. Що треба зробити в червні, щоб уникнути подібних неприємностей.

Разом це суперзасіб: як позбутися шкідників у саду – всього по 1 ложці цих 2 простих засоби

Якщо ви вже використовували всі засоби від дрібних шкідників саду, але нічого не допомагає, то просто приготуйте це простий розчин і подивіться на результат.

Перевірено 3 рецепти настоїв від попелиці: лише 1 працює стабільно – що кажуть аграрії

Попелиця зʼявилась на рослинах, тому врожаю не буде — така думка виникає у всіх дачників, як тільки вони помічають цього шкідника на своєму городі, але все можна виправити. Розповідаємо як.
OSZAR »