Німецький секрет врожайності: 4 добрива для помідорів, які підгледіли переселенці

Німці до всього підходять дуже відповідально. Навіть до городництва. Тому вони вміють вирощувати класні томати. І головною причиною їхнього успіху є добрива. Точніше, одразу 4 правильні підживки.

У Німеччині до вирощування помідорів підходять дуже ретельно: окреме добриво для кожного етапу росту. Звісно, в Німеччині трішки інший клімат, ніж в Україні. А ще ґрунт трохи відрізняється. Але відмінності не надто значні та часто на користь України. Тому все, що застосовують німці, цілком можна брати на озброєння в Україні. У першу чергу це стосується ґрунтових томатів, які нерідко розчаровують повільним ростом або дрібними плодами.

Мабуть, все знають, що на початку рослинам треба давати азот, щоб вони нарощували зелену масу. Але це лише на початку. Пізніше ж варто перейти на інші добрива. І першим у списку є калій. У Німеччині використовують спеціальні калійні добрива. Також можуть підсипати золу соняшника. Обидві підживки можна легко купити в Україні. Але давати їх треба помірно. Готуйте слабкі розчини та поливайте раз на 2-3 тижні для підтримки томатних кущів.

Другий пункт — кальцій. Його часто не вистачає в період активного формування плодів. І через це вони можуть бути не такими смачними чи псуватися прямо на кущах. Щоб цього не траплялося, давайте рослинам кальцієву селітру у вигляді розчину. Або приготуйте настій із подрібненої яєчної шкаралупи. Третьою важливою підживкою після цього є магній. Власне, найкраще його давати у вигляді розведеного сульфату магнію.

Четверте добриво має включати інші мікроелементи, які треба для гарного росту. Хоча вони не такі важливі, як калій, кальцій та магній, але при їхньому дефіциті кущі ростуть гірше. У першу чергу це бор, цинк та марганець. Але їх для підживлення треба брати дуже мало, в мікродозах. Причому замість поливання під корінь (хоча так теж можна) варто обприскувати такою комплексною підживкою помідори по листю. Але тільки після заходу сонця.

Схожі статті

Слимаків з городу вивести легко: 5 домашніх рецептів, які є дуже дієвими – схвалено агрономами

На вашому городі повно слимаків? Це дуже неприємна ситуація, яка може вартувати вам врожаю. Та якщо вчасно скористаєтеся цими простими методами, тоді "непроханих гостей" на ваших грядках не буде.

Свіжі овочі будуть до глибокої осені: що посіяти до липня – встигніть зібрати ще 2 хвилі урожаю

Лише кілька днів відділяє нас від другого літнього місяця. І оскільки до липня ще є час – городники можуть подбати про посів деяких овочевих культур. Тоді у вас буде шанс зібрати ще 2 хвилі врожаю.

Не викидайте бадилля з буряків: 1 рецепт добрива для грядок, яке можна з нього приготувати

Досвідчені городники ніколи не викидають бадилля із буряків. Адже вони можуть стати чудовим добривом на присадибній ділянці. "Сенсація" розповість, як використовувати ці рослинні відходи на городі.

Закопую ЦЕ в ґрунт – стабільно високий врожай смородини маю: як підвищити врожайність культури

Смородина вродить рекордний врожай, якщо ви закопаєте в ґрунт кілька інгредієнтів – сусіди не вірили, що ці продукти творять дива, а ягід вистачило на всіх.

Вирощую броколі з року в рік – і вам раджу: як посадити й доглядати – 10 кроків від “А” до “Я”

Броколі нині набувають все більшої популярності серед городніх культур для вирощування – що треба знати про догляд за цією рослиною, щоб отримати рясний врожай?

На Черкащині кабачки поливають хитрою підкормкою: урожай по 12 штук на зав’язі

Для того, щоб збільшити врожайність кабачків, треба їх вчасно та правильно підживлювати. Для цього підійдуть не лише мінеральні добрива, а й народні способи.
OSZAR »