Обрізка вусів = МЕГА врожаю полуниці: в чому суть такої процедури і коли її проводити в 2025

Полуниця приємно потішить вас смачним і високим врожаєм наступного року, якщо ви зробите з нею 1 простий трюк – яка користь від вусів цієї рослини і що з ними робити?

Мало хто знає, але для того, щоб з року в рік отримувати високий врожай полуниці, важливо не лише забезпечити культуру правильним поливом та підживленням, також потрібно обрізати вуса. Як відомо, ці довгі пагони відіграють важливу роль у вирощуванні рослини, якщо ви вирощуєте ягоди для збору плодів, то їх присутність може бути стати для вас перешкодою. Якщо не контролювати ріст вусів, рослина буде витрачати всі свої ресурси не на формування, а на розвиток нових розеток.

Перша процедура обрізання вусів припадає на ранню весну, коли полуниця тільки починає розвиватись. У цей період важливо видалити пагони, щоб рослина зосередила свої ресурси на здоровому рості.

Садівники розсекретили, навіщо обрізати вуса полуниці і коли це краще зробити
Садівники розсекретили, навіщо обрізати вуса полуниці і коли це краще зробити

Найінтенсивніша обрізка проводиться після завершення збору врожаю, зазвичай такий період припадає на середину липня і триває до початку серпня. Завдяки видалення зайвих вусів, кущі будуть швидше регенерувати, закладати нові плодові бруньки для наступного сезону і готуватимуться до зимівлі.

Обрізку вусів у ранньостиглих сортів полуниці краще проводити в кінці червня. Такі сорти припиняють формувати ягоди ще в перший місяць літа. Що стосується ремонтантних сортів, то видалення пагонів проводиться протягом усього літа приблизно кожні 2-3 тижні. Восени не варто проводити цю процедуру, адже в цей період полуниця вже готується до зимівлі. Якщо в цей час провести обрізку, рослина стане менш морозостійкою і життєздатною.

Садівники розсекретили, навіщо обрізати вуса полуниці і коли це краще зробити
Садівники розсекретили, навіщо обрізати вуса полуниці і коли це краще зробити

У жодному разі не можна виривати вуса, важливо це робити за допомогою заточених і продезінфікованих інструментів, наприклад, ножицями або садовими секаторами. Вусики варто обрізати на відстані 5-10 см від основи біля самої рослини. Слід видалити слабкі й поламані пагони. Найсприятливіший час для проведення даної процедури – сухий, прохолодний і безвітряний день.

Якщо ви не плануєте в подальшому розмножувати полуницю, тоді обрізані вуса можна додати до компостної купи. Після обрізки полуницю потрібно щедро полити і підгодувати.

Схожі статті

20 г на 10 л води – і огірки вродять, як ніколи: що робити, якщо листя овочу жовтіє по краях

Якщо листя огірків почало жовтіти – це знак, що рослині недостатньо калію для продовження здорового росту – чим полити овоч, щоб зберегти й врожай в 2025-му?

Раз-два, і мошок немає: 1 дієвий рецепт моєї бабусі-одеситки від цих навʼязливих гостей

Частого найбанальніші методи виявляються найефективнішими. Розповідаємо, як назавжди попрощатися з набридливими мошками. Рецепт дуже простий.

Ці 3 сорти базиліку хочеться їсти і їсти: кожну страву перетворюють на справжній шедевр

Є велика кількість сортів базиліку, і ми впевнені, що найкращі з них ви не зустрічали. Розповідаємо в нашому матеріалі, що варто вашої уваги.

1 розчин на весь сад: як дріжджова вода підживлює кабачки, троянди та інші культури за 1 раз

Дріжджі можна використовувати не тільки для випічки. Вони також корисні для городу. Але щоб отримати хороший результат, потрібно вміти правильно готувати та застосовувати дріжджову підживку.

Всього 1 л на кущ, і томати родитимуть все літо: чим полити грядки для гарного врожаю помідорів

Хочете збирати щедрий врожай помідорів? Тоді вчасно та правильно підживіть томатні кущі. Ніяких зайвих витрат чи складних підживок. Все робиться із копійчаних засобів, які часто є під рукою.

Просто додаю це під корінь полуниці, і 2-й врожай вона дає значно більший, ніж перший

Як правило, наступний врожай набагато гірший за найперший — не такий великий, не такий насичений, не такий рясний. Але це правило можна порушити.
OSZAR »