Мало хто знає, але для того, щоб з року в рік отримувати високий врожай полуниці, важливо не лише забезпечити культуру правильним поливом та підживленням, також потрібно обрізати вуса. Як відомо, ці довгі пагони відіграють важливу роль у вирощуванні рослини, якщо ви вирощуєте ягоди для збору плодів, то їх присутність може бути стати для вас перешкодою. Якщо не контролювати ріст вусів, рослина буде витрачати всі свої ресурси не на формування, а на розвиток нових розеток.
Перша процедура обрізання вусів припадає на ранню весну, коли полуниця тільки починає розвиватись. У цей період важливо видалити пагони, щоб рослина зосередила свої ресурси на здоровому рості.

Найінтенсивніша обрізка проводиться після завершення збору врожаю, зазвичай такий період припадає на середину липня і триває до початку серпня. Завдяки видалення зайвих вусів, кущі будуть швидше регенерувати, закладати нові плодові бруньки для наступного сезону і готуватимуться до зимівлі.
Обрізку вусів у ранньостиглих сортів полуниці краще проводити в кінці червня. Такі сорти припиняють формувати ягоди ще в перший місяць літа. Що стосується ремонтантних сортів, то видалення пагонів проводиться протягом усього літа приблизно кожні 2-3 тижні. Восени не варто проводити цю процедуру, адже в цей період полуниця вже готується до зимівлі. Якщо в цей час провести обрізку, рослина стане менш морозостійкою і життєздатною.

У жодному разі не можна виривати вуса, важливо це робити за допомогою заточених і продезінфікованих інструментів, наприклад, ножицями або садовими секаторами. Вусики варто обрізати на відстані 5-10 см від основи біля самої рослини. Слід видалити слабкі й поламані пагони. Найсприятливіший час для проведення даної процедури – сухий, прохолодний і безвітряний день.
Якщо ви не плануєте в подальшому розмножувати полуницю, тоді обрізані вуса можна додати до компостної купи. Після обрізки полуницю потрібно щедро полити і підгодувати.